Tatranská haute route

Po stopách priekopníkov tohto veľkolepého prechodu z roku 1967 v našich malých veľhorách. Dĺžkou nemôže konkurovať alpským prechodom, no náročnosťou a neopakovateľnými scenériami určite nezaostáva.

Zažite 3 dni nefalšovaného alpinizmus na lyžiach vo Vysokých Tatrách!

Aj Vysoké Tatry majú svoj veľkolepý zimný etapový prechod - Haute Route.  Trvaním, dĺžkou, ani prevýšením nemôže konkurovať tým alpským, no veľkolepou horskou scenériou a náročnosťou určite nezaostáva.

Pridajte sa aj vy medzi tých, ktorí si splnili svoj sen a absolvovali tento krásny skialpinistický prechod na lyžiach - tatranskú haute route. Čakajú vás nezabudnuteľné zážitky, strmé sedlá a nekonečné zjazdy v čarovnej atmosfére zimných tatier.

Program

1. deň - piatok

Stretnutie na Štrbskom plese (1350m), kontrola potrebnej výstroje, výstup na chatu na Popradskom plese (1500m). Oboznámenie sa s programom, príprava na túru.

Zhrnutie: 1hod, →5km , ↑200m, ↓0m

2. deň - sobota

Z chaty pri Popradskom plese (1495m) pohodovo do sedla Východnej železnej brány (2250m) a prvým dlhým zjazdom cez Gerlachovské spády, Kačaciu a Litvorovú dolinu (1600m). Výstup do sedla Prielom (2288m) a finálny zjazd na Zbojnícku chatu (1960m).

Zhrnutie etapy: 5-6hod, →9km, ↑1500m, ↓900m

3. deň - nedeľa

Zo Zbojníckej chaty (1960m) nastúpame do Priečneho sedla (2350m). Strmý zjazd na Téryho chatu (2015m) a výstup do Baranieho sedla (2390m). Na záver nekonečný zjazd na Brnčalovu chatu (1551m). Po krátkej oslave zjazd do Tatranskej Lomnice a návrat na Štrbské pleso.

Zhrnutie etapy: 5-6hod, →15km, ↑800m, ↓1900m

Pozn.: Je možné absolvovať aj náročnejšiu variantu prechodu z východu na západ začínajúcu v Belianskych Tatrách.

Ďalšie informácie

Predpoklady

Predpokladom na absolvovanie tohto skialpinistického prechodu sú základné skúsenosti so skialpinizmom a dostatočne zvládnuté bezpečné lyžovanie vo voľnom teréne. Výhodou sú skúsenosti s pohybom vo vysokohorskom teréne. Vzhľadom na dĺžku a denné prevýšenia, je potrebná dobrá fyzická kondícia.

Viac informácií

Vyžiadajte si podrobnejšie informácie. Rezervujte si termín vopred za zvýhodnenú cenu.

Zhrnutie

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Lokalita: 
Vysoké Tatry
Počet dní: 
2,5
Počet osôb: 
1-3
Obdobie: 
február - apríl
Cena: 
od 200€