Vyskúšajte skitouring

Pre všetkých, ktorí by radi skúsili "skialp", no ešte váhajú.

Ak chcete skúsiť skialp, no nechcete investovať do vlastnej výstroje, ste na správnom mieste.

Poďte si to vyskúšať

Horský vodca vám doporučí vhodnú požičovňu výstroje (lyžiarky, lyže, pásy, palice) a pomôže s jej výberom. Okrem toho vám napovie čo na seba, ale aj to, čo by v batohu nemalo určite chýbať. Zapožičia vám aj ďalšiu potrebnú výstroj - lavínový vyhľadávač, sondu a lopatu.

Na čo sa pripravte

Na zhruba poldennej túre v nenáročnom teréne sa naučíte správne používať skialpinistickú výstroj, osvojíte si techniku výstupu a voľbu správnej stopy. Možno objavíte známu lokalitu z inej perspektívy. Dostanete zopár tipov ako zlepšiť svoje lyžiarske umenie v neupravenom teréne. No a pre tých, čo sa na lyžiach necítia úplne ako ryba vo vode, zvolíme zjazd po upravenej zjazdovke.

Okrem novej skúsenosti zo "skialpov" sa dozviete aj o nebezpečenstve lavín a aspoň úplné základy ako sa im vyhnúť. Možno zvládnete aj prácu s lavínovým prístrojom a dozviete sa čo je dôležité pri výbere vlastnej skialpinistickej výbavy.

Zažijete pekný deň v horách v spoločnosti horského vodcu s garanciou bezpečia a profesionálneho prístupu.

A možno sa po túre rozhodnete vraziť výplatu do vlastnej výstroje a neskôr si rozšírite svoje vedomosti a zručnosti vo víkendovom skialpinistickom alebo lavínovom kurze.

Ako na to?

Ak máte záujem, stačí vyplniť rezervačný formulár a dohodnúť si termín. Vhodnou oblasťou pre takýto typ túr je napríklad okolie Chopku (Nízke Tatry - Jasná), prípadne Vysoké Tatry (Tatranská Lomnica, Štrbské pleso, Starý smokovec). V ich blízkosti sú osvedčené požičovne skialp výbavy a tiež terény s možnosťou výstupu v teréne a zjazdu (aj) po upravenej zjazdovke.

Zhrnutie

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Lokalita: 
Nízke Tatry
Západné Tatry
Vysoké Tatry
Počet dní: 
1
Počet osôb: 
max 6
Obdobie: 
január-apríl
Cena: 
od 50€/os