Lavínové kurzy

Skialpinisti, freerideri, horolezci, vysokohorskí turisti! Bezpečný pohyb v lavínovom prostredí je lepšie učiť sa od profesionálov, ako na vlastných chybách. Na lavínových kurzoch získate skúsenosti aj so skialpinizmu a pohybu v teréne.

Aj pre sezónu 2019/2020 je pre vás pripravená séria vzdelávacích kurzov z oblasti lavínovej problematiky pre začiatočníkov ale aj skúsenejších. Pridanou hodnotou nášho vzdelávania je:

  • všetky kurzy sú vedené horskými vodcami s medzinárodnou kvalifikáciou IFMGA/UIAGM
  • individuálny prístup ku každému jednotlivcovi,
  • večerná teoretická príprava formou odborných prednášok a praktický nácvik v teréne zameraný na samostatnosť účastníkov,
  • možnosť porovnať lavínové vyhľadávače a batohy rôznych výrobcov,
  • na kurzoch sa dozviete to podstatné a nebudete zahltený množtvom (zbytočných) informácií,
  • každý účastník si odnesie praktický darček.
Poznámka:
Lavínová problematika a skialpinizmus sa nedajú úplne oddeliť. Preto lavínové kurzy svojou obsahodou náplňou zastrešujú aj skialpinistické kurzy.

Lavínový kurz

Termín: 
27.1. - 29.1.2023
10.2. - 12.2.2023
24.2. - 26.2.2023

Chcete vyraziť do úchvatnej scenérie zimných horských dolín? Neviete ako na to? Stačí jeden víkend a nebudete mať otázky. Základy skialpinizmu, lavínovej prevencie a bezpečného pohybu v zimnom teréne. Presne toto je nutné minimum pre všetkých skialpinistov.

Lavínový kurz EXPERT

Vzdelávací program pre tých, ktorí chcú svoje vedomosti v oblasti lavínovej prevencie posunúť o výrazný krok vpred. Podmienkou účasti je zvládnutie vedomostí na úrovni základného lavínového kurzu.