Silvretta - raj skialpinizmu

Raj skialpinistov bez rozdielu skúseností, schopností a veku. Zažite 5 dní skialpinizmu, 3-tisícové vrcholy a jazdu v prašane. Silvrettu si zamilujete!

Silvretta - meno ktoré už počul snáď každý "chodič na lyžiach". Nie všetci však vedia, že ide o oblasť na rozhraní Rakúska a Švajčiarska, ktorá ponúka dostupné 3-tisícovky, položené ľadovce a neuveriteľné prašanové zjazdy vhodné snáď pre každého. Neveríte? Poďte sa o tom presvedčiť.

Program

1. deň – príjazd do oblasti

Príjazd do oblasti a presun do sedla Bielerhöhe (2030m). Od priehrady Silvrettastausee na lyžiach pohodovým tempom až na chatu Wiesbadener hütte (2443m). Poobede oddych a príprava na prvú túru v raji skialpinizmu.

2.-5. deň – túry v okolí

Okolie chaty ponúka veľkú variabilitu denných túr. Náročnosť a charakter túr zohľadňuje schopnosti skupiny. Je prispôsobený aktuálnym snehovým a poveternostným podmienkam v oblasti. Možnosťou je vystúpiť na viaceré vrcholy v okolí - napr. Dreilanderspitze (3197m), Piz Buin(3255m), Silvrettahorn (3244m),...

V posledný deň je zvolená menej náročná túra s dlhým zjazdom údolím Bielatal späť k priehrade Silvrettastausee . Popoludní návratom domov.

Informácie

Čo so sebou

Skialpinistické vybavenie a lavínovú výstroj (možnosť zapožičania). Batoh cca 35 litrov. Oblečenie pre aktívny pohyb na lyžiach a do nečasu (gore-tex). Teplú vrstvu (pérovka). Čiapka, rukavice (aj náhradné), čelovka, termoska, slnečné a lyžiarske okuliare a niečo drobné pod zub. Hygienické potreby na chatu.

Ubytovanie

Ubytovanie v peknej a dobre vybavenej horskej chate rakúskeho štandardu Wiesbadener hütte (2443m) ponúka ubytovanie vo viacposteľových izbách s možnosťou polpenzie (raňajky, večera). K dispozícii je sprcha. Spacák a prezúvky nie sú potrebné. Ceny ubytovania sú pre členov Alpenverein zvýhodnené (ubytovanie + polpenzia cca 50€).

Predpoklady

Predpokladom na absolvovanie skialpinistických túr v oblasti Silvretta sú aspoň základné skúsenosti so skialpinizmom a dostatočne zvládnuté bezpečné lyžovanie vo voľnom teréne. Skúsenosti s pohybom vo vysokohorskom prostredí sú výhodou ale nie podmienkou. Dobrá kondícia umocní zážitok z pôsobenia v oblasti.

Zhrnutie

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Lokalita: 
Silvretta, AT
Počet dní: 
5
Počet osôb: 
4 - 6
Obdobie: 
marec - máj
Cena: 
od 330€ za 5 dní