Vysokohorské túry

Tatranské túry

Gerlachovský štít (2655m)

Najvyšší štít Vysokých Tatier, Slovenska a zároveň celých Karpát. Pre svoju výšku, dostupnosť a krásnu horskú scenériu je jedným z najžiadanejších a najnavštevovanejších vrcholov Tatier.

Lomnický štít (2634m)

Druhý najvyšším vrchol Tatier, Slovenska a celých Karpát. V minulosti bol dlho považovaný za najvyšší vrchol Vysokých Tatier. Výstup z akejkoľvek strany je nezabudnuteľným zážitkom.

Ľadový štít (2627m)

Tretí najvyšší štít Slovenska, Vysokých Tatier a celých Karpát. Majestátny pri pohľade zo severu a zároveň najvyšší štít v hlavnom hrebeni Tatier. Výstup z akejkoľvek strany patrí k nezabudnuteľným zážitkom.

Kežmarský štít (2558m)

Dominantný vrchol v tieni viac vyhľadávaného suseda - Lomničáku. Poskytuje neopakovateľné výhľady do Zmrzlých dolín a na Belianske Tatry. Je atraktívnym cieľom aj pre menej skúsených.

Vysoká (2547m)

Symetrický a impozantný dvojvrchol Vysokej, strážiaci Ťažkú, Rumanovú a Dračiu dolinku. Patrí k najkrajším a najfotografovanejším štítom v samom srdci Vysokých Tatier.

Bradavica (2480m)

Výškou nevýrazný, výhľadmi o to viac dych vyrážajúci štvorvrchol. Ak sa k tomu pridá časová dostupnosť a množstvo krásnych výhľadov, ťažko hľadať konkurenciu.

Satan (2421m)

Bájami opradený najvyšší vrchol v hrebeni Bášt medzi Mengusovskou a Mlynickou dolinou s úžasnými výhľadmi. Podľa legendy, jeden z vrcholov strážiacich ukryté poklady a drahé kovy, kde sa počas Svätojánskej noci stretávajú čerti.

Vyhľadávanie

Cez Huncovský štít
7h
Cez Ľadového koňa
6h
Cez Zvodnú lávku
6h
Normálka z Lomnického sedla
5h
Normálka z Velickej doliny
6h
Okruh ferratou
5h
Z Mlynickej doliny
6h
Zimný výstup
7h
Zimný výstup
5h
Zimný výstup
8h
Zimný výstup cez Kvetnicový žľab
6h
Zimný výstup z Mlynickej doliny
6h
Zo Zlomiskovej doliny cez Dračie sedlo
8h