Tatranská haute route

Po stopách priekopníkov tohto veľkolepého prechodu z roku 1967 v našich malých veľhorách. Dĺžkou nemôže konkurovať alpským prechodom, no náročnosťou a neopakovateľnými scenériami určite nezaostáva.

Zažite 3 dni nefalšovaného alpinizmus na lyžiach vo Vysokých Tatrách!

Dôležité upozornenie:
Podľa štandardu UIAGM/IFMGA je bežný limit počtu osôb v skupine s horským vodcom pre podobný tip skialpinistického prechodu 6. Tento limit môže byť definovaný aj miestnymi zvyklosťami. Pre Vysoké Tatry je počet osôb v skupine limitovaný na max 3 osoby

 

Aj Vysoké Tatry majú svoj veľkolepý zimný etapový prechod - Haute Route.  Trvaním, dĺžkou, ani prevýšením nemôže konkurovať tým alpským, no veľkolepou horskou scenériou a náročnosťou určite nezaostáva.

Pridajte sa aj vy medzi tých, ktorí si splnili svoj sen a absolvovali tento krásny skialpinistický prechod na lyžiach - tatranskú haute route. Čakajú vás nezabudnuteľné zážitky, strmé sedlá a nekonečné zjazdy v čarovnej atmosfére zimných tatier.

Program

1. deň - piatok

Stretnutie na Štrbskom plese (1350m), kontrola potrebnej výstroje, výstup na chatu na Popradskom plese (1500m). Oboznámenie sa s programom, príprava na túru.

Zhrnutie: 1hod, →5km , ↑200m, ↓0m

2. deň - sobota

Z chaty pri Popradskom plese (1495m) pohodovo do sedla Východnej železnej brány (2250m) a prvým dlhým zjazdom cez Gerlachovské spády, Kačaciu a Litvorovú dolinu (1600m). Výstup do sedla Prielom (2288m) a finálny zjazd na Zbojnícku chatu (1960m).

Zhrnutie etapy: 5-6hod, →9km, ↑1500m, ↓900m

3. deň - nedeľa

Zo Zbojníckej chaty (1960m) nastúpame do Priečneho sedla (2350m). Strmý zjazd na Téryho chatu (2015m) a výstup do Baranieho sedla (2390m). Na záver nekonečný zjazd na Brnčalovu chatu (1551m). Po krátkej oslave zjazd do Tatranskej Lomnice a návrat na Štrbské pleso.

Zhrnutie etapy: 5-6hod, →15km, ↑800m, ↓1900m

Alternatívy

Tatranský prechod je možné naplánovať na viac dní alebo inou variantou. Možnosťou sú aj denné skialpinistické túry. Vyžiadajte si podrobnejšie informácie.

Ďalšie informácie

Predpoklady

Predpokladom na absolvovanie tohto skialpinistického prechodu sú základné skúsenosti so skialpinizmom a dostatočne zvládnuté bezpečné lyžovanie vo voľnom teréne. Výhodou sú skúsenosti s pohybom vo vysokohorskom teréne. Vzhľadom na dĺžku a denné prevýšenia, je potrebná dobrá fyzická kondícia.

Cena

V cene sú zahrnuté náklady na ubytovanie a dopravu horského vodcu.
V cene nie sú zahrnuté náklady na ubytovanie s polpenziou počas prechodu (cca 2x 30€) na horských chatách a poistenie.

Zhrnutie

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Lokalita: 
Vysoké Tatry
Počet dní: 
2,5
Počet osôb: 
1-3
Obdobie: 
marec - apríl
Vodca/klient: 
1/3
Cena: 
od 200€/os