Bradavica (2480m)

Výškou nevýrazný, výhľadmi o to viac dych vyrážajúci štvorvrchol. Ak sa k tomu pridá časová dostupnosť a množstvo krásnych výhľadov, ťažko hľadať konkurenciu.

Ponuka výstupov

Normálka z Velickej doliny

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
6h
Počet osôb: 
1-3
Cena: 
400€/1-2 osoby
450€/3 osoby

Východiskom je Sliezsky dom. Turistickou značkou do Velickej doliny. Pod Kvetnicovým žľabom už na spoločnom lane až pod štítovú stenu. Ľahšou variantou popod Rohatú vežu a cez Kvetnicové sedlo na vrchol.

Časová dostupnosť zo Sliezskeho domu a nie príliš veľké prevýšenie, predurčujú tento vrchol aj pre menej zdatných turistov. Odmenou sú nádherné výhľady.

Cez Zvodnú lávku

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
6h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
400€

Náročnejšia varianta výstupu. Túra začína na Sliezskom dome a kopíruje trasu normálky. Samotný výstup je vedený cez sedlo Zvodná lávka. Odtiaľ technickými pasážami na vrchol. Zostup ako normálka. Táto varianta predstavuje veľmi peknú alternatívu výstupu na Bradavicu pre max dvoch ľudí v skupine.

Pri dobrých kondičných schopnostiach je možné absolvovať výstup hrebeňom z Východnej vysokej a pokračovať cez Zvodnú lávku na vrchol.

Hrebeňom z Východnej Vysokej

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
7h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
400€

Zo Sliezskeho domu turistickým chodníkom na Poľský hrebeň a odtiaľ na vrchol Východnej Vysokej. Tu začína hrebeňová túra s výhľadmi do Velickej a Veľkej studenej doliny. Cez Kupolu, Vesterov štít až na Zvodnú lávku. Odtiaľ na vrchol.

Pekná túra s výhľadmi do Velickej a Veľkej studenej doliny a hrebeňovými pasážami. Podmienkou na absolvovanie je dobrá kondícia a skúsenosti s vysokohorskou turistikou. Výhodou je skúsenosť s túry s horským vodcom.

Zimný výstup cez Kvetnicový žľab

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
6h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
400€
Zimný výstup - jedinečný zážitok a reálna šanca mať vrchol len pre seba. Alpská túra s mačkami na nohách a čakanom v ruke. Dobrá fyzická kondícia je nutnosťou.