Skialpinistický kurz

Aj vy patríte medzí tých, čo chcú opustiť preplnené zjazdovky a vyraziť do úchvatnej scenérie zimných horských dolín, no neviete ako na to? Ste na správnom mieste. Poďte sa naučiť, od tých najsprávnejších, ako na to - bezpečne, správne a pohodlne.

Pre koho je kurz určený?

Rozhodli ste sa opustiť preplnené zjazdovky a vyraziť do horských dolín, no neviete ako na to a sami nemáte odvahu? Alebo ste už skialpinizmus vyskúšali, no stále máte veľa otáznikov a chcete si osvojiť správne a, hlavne, bezpečné návyky?

Ste na správnom mieste. Presne pre vás je určený víkend, počas ktorého sa naučíte od tých najpovolanejších všetko potrebné na to, aby sa váš pohyb zimnou horskou krajinou stal bezpečným a mohli si zasnežené hory užiť naplno.

Prečo si vybrať práve tento kurz?

  • Budete sa učiť pod vedením skúsených horských vodcov s licenciou UIAGM - ľudí s najvyššou kvalifikáciou pre všetky horské aktivity.
  • Nezahltíme vás nepodstatnými informáciami. Dozviete sa všetko potrebné nie len teoreticky, ale hlavne prakticky. Všetko si sami precvičíte priamo v teréne.
  • Na vhodne zvolenných túrach sa naučíte správnu techniku výstupu a bezpečnú voľbu trasy. Vyskúšate si prácu s lavínovým prístrojom a záchranu pri zasypaní. Budete mať možnosť zlepšiť si techniku lyžovania vo voľnom teréne. To všetko vám pomôže
  • Možno sa dostanete na miesta, kde ste nikdy pred tým neboli.
  • Ako bonus dostanete voucher pre nákup skialpinistickej výbavy u vybraných partnerov.

Čo sa naučíte?

  • Získate všeobecný prehľad o výstroji a skialpinizme, ktorý má dnes mnoho foriem. Naučíte sa dôležité informácie o bezpečnom pohybe v zimnom horskom teréne.
  • Dozviete sa záklandé informácie o lavínovej prevencii, plánovaní túry a voľbe bezpečnej trasy s ohľadom na aktuálnu situáciu v teréne priamo okolo vás.
  • Všetky nadobudnuté informácie využijete na to, aby sa váš pohyb na lyžiach v zimných horách stal bezpečnejším. Dostanete sa na miesta, kam ste sa pred tým neodvážili.

Predpoklady

Stačia minimálne, no nemusíte mať žiadne doterajšie skúsenosti so skialpinizmom. Voľba terénu si nevyžiada privysoké nároky na kondíciu a techniku lyžovania. Niektorú časť výstroje je možné po dohode zapožičať.

Pre tých, ktorí ešte váhajú, či ich skialpinizmus osloví, sú k dispozícii oboznamovacie skialpinistické kurzy. Na nich urobíte možno prvý krok k tomu, aby ste tomuto krásnemu športu prepadli úplne celý.

Zhrnutie

Lokalita: 
Západné Tatry
Nízke Tatry
Vysoké Tatry
Skúsenosti: 
Začiatočník