Silvretta z Jamtalhütte

5 dní skialpinizmu, prašanu, pohody. Aby ste mohli zažiť viac v oblati Silvretta, pribudla do ponuky ďalšia akcia v tejto magickej oblasti.

Silvretta ponúka obrovské množstvo dostupných vrcholov a parádnych zjazdov vhodných aj pre menej skúsených lyžiarov. Bola by škoda nevyužiť to. Preto je ponuka skialpových túr rozšírená, okrem akcie v okolí chaty Wiesbadener, o susednú dolinu v okolí chaty Jamtal nad mestečkom Galtür. Má čo ponúknuť!

Program

1. deň – príjazd do oblasti

Príjazd do Galtüru a výšlap na chatu Jamtalhütte (2165 m). Podľa chuti kratšia túra v okolí.

2.-4. deň – túry v okolí

Okolie chaty ponúka veľkú variabilitu denných túr. Náročnosť a charakter túr zohľadňuje schopnosti skupiny. Vždy je to na pohodu, spokojný zostane začiatočník aj skúsený borec. Je prispôsobený aktuálnym snehovým a poveternostným podmienkam v oblasti. Možnosťou je vystúpiť na viaceré vrcholy v okolí - napr. Augstenspitze (3228m), Krone a Zahnspitze (3101m), Haagspitze,...

V posledný deň je zvolená menej náročná túra so zjazdom do Galtüru a návratom domov.

Informácie

Čo so sebou

Skialpinistické vybavenie a lavínovú výstroj (možnosť zapožičania). Batoh cca 35 litrov. Oblečenie pre aktívny pohyb na lyžiach a do nečasu (gore-tex). Teplú vrstvu (pérovka). Čiapka, rukavice (aj náhradné), čelovka, termoska, slnečné a lyžiarske okuliare a niečo drobné pod zub. Hygienické potreby na chatu.

Ubytovanie

Ubytovanie v peknej a dobre vybavenej horskej chate rakúskeho štandardu Jamtalhütte (2165m) s možnosťou polpenzie (raňajky, večera). Ceny ubytovania sú pre členov Alpenverein zvýhodnené (ubytovanie + polpenzia cca 50€).

Predpoklady

Predpokladom na absolvovanie skialpinistických túr v oblasti Silvretta sú aspoň základné skúsenosti so skialpinizmom a dostatočne zvládnuté bezpečné lyžovanie vo voľnom teréne. Skúsenosti s pohybom vo vysokohorskom prostredí sú výhodou ale nie podmienkou. Dobrá kondícia umocní zážitok z pôsobenia v oblasti. Vhodné aj pre začiatočníkov.

Zhrnutie

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Lokalita: 
Silvretta, AT
Počet dní: 
5
Počet osôb: 
4 - 6
Obdobie: 
marec - máj
Vodca/klient: 
1/6
Cena: 
od 290€