Gerlachovský štít (2655m)

Najvyšší štít Vysokých Tatier, Slovenska a zároveň celých Karpát. Pre svoju výšku, dostupnosť a krásnu horskú scenériu je jedným z najžiadanejších a najnavštevovanejších vrcholov Tatier.

Ponuka výstupov

Normálka

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
8h
Počet osôb: 
1-3
Cena: 
450€

Východiskom je Sliezsky dom. Technicky najjednoduchší a zároveň najlogickejší traverz masívu z východu na západ. Výstup vedie Velickou próbou a zostup smerom do Batizovskej doliny s návratom po magistrále. Jedná sa o celodennú túru vo vysokohorskom prostredí, preto je dobrá fyzická kondícia viac ako nutnosťou.

Cez Gerlachovské sedlo (Gypsiho ferata)

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
9h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
450€
Východiskom je Sliezsky dom. Výstup vedie z Velickej doliny do Gerlachovského (Tetmajerovho) sedla a záverečným vzdušným hrebeňom na najvyšší bod Slovenska. Alternatívnou možnosťou je výstup na Zadný Gerlach. Jedná sa o celodennú túru vo vysokohorskom prostredí. Dobrá fyzická kondícia je viac ako nutnosťou.

Martinovka

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
10h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
500€

Aj cesta je cieľ, doslova. Jedna z najkrajších hrebeňových túr vo Vysokých Tatrách. Dlhá, exponovaná, dych vyrážajúca a nezabudnuteľná celodenná túra vo vysokohorskom prostredí s úsekmi na hranici horolezeckého terénu. Dobrá fyzická kondícia je nutnosťou, skúsenosti s pohybom vo vysokohorskom teréne výhodou. Východiskom je Sliezsky dom.

Zimný výstup

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
8h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
450€

Zimné a mrazivé podmienky otvárajú úplne iný pohľad na vrchol a okolitú horskú scenériu. Zároveň poskytujú jedinečnú možnosť mať vrchol iba pre seba. Východiskom je Sliezsky dom. Výstup aj zostup je vedený z Batizovskej doliny.