Lomnický štít (2634m)

Druhý najvyšším vrchol Tatier, Slovenska a celých Karpát. V minulosti bol dlho považovaný za najvyšší vrchol Vysokých Tatier. Výstup z akejkoľvek strany je nezabudnuteľným zážitkom.
 

Ponuka výstupov

Normálka z Lomnického sedla

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
5h
Počet osôb: 
1-3
Cena: 
360€

Sedačkovou lanovkou na Skalnaté pleso a ďalej do Lomnického sedla. Odtiaľ hrebeňom s výhľadmi až na vrchol. Výstup nepatrí medzi náročné túry. Nízke časové nároky a ideálna dostupnosť ho predurčujú aj menej skúseným ktorí chcú vystúpiť na svoj vysnívaný vrchol. Trasa vhodná aj pre deti. Výstup aj zostup rovnakou trasou. Alternatívou môže byť výstup Emericiho cestou a zostup "normálkou".

Okruh ferratou

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
5h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
360€

Veľmi zaujímavá varianta výstupu. Poskytuje to najzaujímavejšie čo Lomnický štít ponúka. Exponovaný zostup feratou do Téryho kuloáru, výstup popod legendárnu západnú stenu Lomnického štítu kde sa písala história horolezectva v Tatrách a záverom Jordánky s neopakovateľnými výhľadmi až na vrchol. Výstup je stredne náročný, no exponovaný. Určený pre tých čo chcú zažiť mierne atypický výstup v Tatrách. Východiskom je Lomnické sedlo.

Jordánka

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
7h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
360€

Veľkolepý výstup z roku 1900. Z Téryho chaty okolo Spišských plies popod Pyšný štít do Jordánovej štrbiny. Odtiaľ hrebeňom ponad Medenú kotlinu na vrchol Lomnického štítu. Zostup normálkou. V prípade, že sa vyráža zo Smokovca, je dobrá fyzická kondícia viac ako nutnosťou.

Zimný výstup

Atraktivita: 
Náročnosť: 
Čas: 
5h
Počet osôb: 
1-2
Cena: 
360€

Výstup aj zostup vedie Normálkou z Lomnického sedla. V zime však nadobúda neopakovateľný, takmer Alpský rozmer. Výstup je stredne náročný a vhodný aj pre menej skúsených.